You are currently viewing Jak urządzić mieszkanie na wynajem? 5 extra wskazówek !!!

Jak urządzić mieszkanie na wynajem? 5 extra wskazówek !!!

Wiele osób inwestuje swoje oszczędności w nieruchomości pod wynajem. Jest to bardzo dobry sposób żeby nie stracić w czasach inflacji a nawet dzięki sensownej inwestycji sporo zyskać. Czy wszystkie nieruchomości cieszą się wielkim powodzeniem wśród wynajmujących – na pewno nie. Zdecydowanie najlepszymi wynikami dochodów pochwalić się mogą dobrze zaprojektowanie, funkcjonalne i estetyczne stylistycznie obiekty.

mieszkanie gdansk

Klienci szukający mieszkań i apartamentów na wynajem krótko i długoterminowy kierują się najczęściej kryteriami estetycznymi w swoich wyborach. W jaki sposób więc najlepiej zaaranżować nieruchomość? Jak powinien wyglądać idealny apartament na wynajem?

1) FUNKCJONALNOŚĆ POMIESZCZEŃ

Pierwsza istotna kwestia to odpowiednie rozmieszczenie pomieszczeń w lokalu. Dobry projekt zapewni odpowiednią funkcjonalność każdej przestrzeni. Każdy apartament powinien być podzielony w ergonomiczny sposób na różne części dedykowane swoim funkcjom.

2) NEUTRALNA KOLORYSTYKA

Zawsze aranżując nieruchomości na wynajem powinniśmy opierać się o uniwersalną, neutralną stylistykę, czasem nawiązującą do lokalizacji danej nieruchomości. Dobrze, kiedy materiały użyte do wykończenia wnętrza są trwałej i dobrej jakości. Zdecydowanie „nie opłaca się” oszczędzać na wykończeniu podłogi, drzwi czy glazury – ponieważ są to elementy trudno wymienialne a jeśli zastosujemy dość wysoką jakość będą nam służyć na dłużej i w konsekwencji będzie to dobra inwestycja.

3) TRWAŁA JAKOŚĆ

Dobra jakość materiałów zagwarantuje ich trwałość eksploatacyjną. Dlatego warto zainwestować w odpowiednie wykończenie podłóg, drzwi wewnętrznych i innych stałych elementów wyposażenie wnętrza. Poza tym nie warto szukać oszczędności na farbach i tapetach ozdobnych. Malując ściany należy wybierać produkty zmywalne z trwałą zmywalną powłoką np. ceramiczną. Podobnie w przypadku tapet, lepiej sprawdzą się grubsze, fizelinowe – odporne na ścieranie, odbarwienia, przerwanie i inne zniszczenia. Mogłoby się wydawać, że wybierając tanie rozwiązania oszczędzasz sporą sumę, jednak po jakimś czasie nie obędzie się bez napraw i remontów. Oszczędność będzie tylko pozorna.

4) CIEKAWE DEKORACJE

Tym co zdecydowanie przyciąga potencjalnych wynajmujących jest umiejętne dobranie i stylizacja dekoracji we wnętrzach. Odpowiednie dekoracje ścienne zwrócą uwagę wyszukujących ciekawych miejsc. Obecnie można zrealizować wiele ciekawych pomysłów takich jak np. napisy 3D lub neony czy oświetlenie led. Dobrym rozwiązaniem podczas dekorowania wnętrza jest zastosowanie sztukaterii naściennych, tapet dekoracyjnych oraz luster, które mogą optycznie powiększyć i odmienić każde wnętrze. Oprócz tych aranżacji w roli dekoracji świetnie sprawdzą się ceramiczne i szklane wazony czy donice z interesującymi roślinami. Najprostszym sposobem na „efekt wow” w pomieszczeniu jest użycie plakatów, grafik czy obrazów. Najlepiej udekorować ściany autorskimi i unikatowymi pracami na zamówienie, będą jedyne w swoim rodzaju. W naszym studio tworzymy takie grafiki na specjalne zamówienie, dedykowane do konkretnych pomieszczeń i spójne stylistycznie z wnętrzami. Dowiedz się więcej www.innovastudio.pl

5) ORYGINALNOŚĆ

Warto także zastosować pewne oryginalne i wyróżniające elementy projektowe. Może to być kolorystyka jeden ze ścian, ciekawa tapeta w salonie lub sypialni, zaskakujący kolor szafek kuchennych. Jeśli nieruchomość będzie miała taki charakterystyczny punkt będzie łatwiej wyszukiwana i będzie przyciągać uwagę potencjalnych klientów. Po takie triki projektowe warto zgłosić się do konkretnego studia projektowego. Tam profesjonalista przeanalizuje potrzeby projektowe nieruchomości, ustali układ funkcjonalny oraz przede wszystkim zaproponuje unikatowe rozwiązania materiałowo – stylistyczne. Jeśli jesteś zainteresowany odpowiednią aranżacją wynajmowanego apartamentu to zapraszamy do skontaktowania się z nami www.innovastudio.pl