You are currently viewing Projektowanie wnętrz-od czego zacząć? Część 2

Projektowanie wnętrz-od czego zacząć? Część 2

Co się zmieści?

Chyba najbardziej podstawowym i popularnym problemem związanym z projektowaniem wnętrz jest umiejętne zagospodarowanie przestrzeni. Od tego jak rozmieścimy poszczególne sprzęty zależy komfort naszego codziennego życia. Projektując taki rozkład najlepiej skorzystać z programów komputerowych, które pozwalają w szybki sposób nanosić zmiany w układzie.

Czytaj więcej: Projektowanie wnętrz – od czego zacząć? Część 3

Na tym pierwszym etapie projektowym należy rozplanować przebieg wszystkich instalacji we wnętrzu. Już na początku musimy wiedzieć ile, i gdzie będą punkty świetlne, gniazda i włączniki w przypadku instalacji elektrycznej. To samo dotyczy odpływów, przyłączy wody w instalacji wodno – kanalizacyjnej. Przebieg tych instalacji determinuje rozkład pomieszczeń, ścian oraz konkretnych elementów wyposażenia wnętrz.

Pracując z profesjonalnym projektantem otrzymasz układ funkcjonalny czyli projekt pomieszczeń w formie rzutu płaskiego, widok z góry zwymiarowanego wnętrza wraz z meblami, dodatkami i wszystkimi niezbędnymi sprzętami. Umiejętne zagospodarowanie przestrzeni wnętrza jest podstawowym elementem aranżacji, to baza od której wszystko się zaczyna.