You are currently viewing Projektowanie wnętrz-od czego zacząć? Część 3

Projektowanie wnętrz-od czego zacząć? Część 3

Jaki wybrać styl i klimat wnętrza?

Oprócz rozstawienia poszczególnych mebli i sprzętów w projektowanej przestrzeni istotny jest wybór stylistyki w której planujemy ją urządzić.

Czytaj więcej: Projektowanie wnętrz – od czego zacząć? Część 4

Obserwowanie aktualnych trendów wnętrzarskich na bieżąco pomaga i nakierunkowuje na wybór upragnionego stylu we wnętrzach. Poza tym inspiracje możemy znaleźć dosłownie wszędzie, zacząwszy od Instagrama, Pinteresta i innych mediów internetowych na naturze i otaczających nas kadrach z codziennej rzeczywistości skończywszy. Dobrze jest kolekcjonować zdjęcia z internetu, układać je w zestawienia i weryfikować co podoba nam się najbardziej. Możesz stworzyć swój zestaw zdjęć np. na Pintereście. Jednak najlepszym sposobem na wybranie idealnej koncepcji jest stworzenie moodboardu – tablicy inspiacyjnej.

Podczas procesu projektowego trzeba także uwzględnić to jaką kolorystykę zastosujemy we wnętrzu. Dobór kolorów, to jak na siebie wzajemnie oddziałują ma bardzo duże znaczenie dla wyglądu naszej przestrzeni. Nawet dobór bazowej kolorystyki może stworzyć sporo problemów, ponieważ istotny jest dobór konkretnych odcieni poszczególnych kolorów. Jeśli marzymy o ciekawym, unikatowym wnętrzu to warto zastosować niebanalne zestawienia i dodatkowo akcenty kolorystyczne.

Wybór i zakomponowanie unikatowego stylu we wnętrzu daje gwarancje tego, że nasze mieszkanie będzie oryginalne, dopasowane stylistycznie do naszego gustu i spójne wizualnie.

W Innova Studio najpierw tworzymy rozbudowaną główną tablicę kolorystyczno – materiałową, potem rozwijamy klimaty dla poszczególnych pomieszczeń np. oddzielny moodboard dla łazienki. Zdarza się też, że dodatkowego zestawienia stylistycznego wymaga oświetlenie i wtedy kreujemy tablicę dedykowaną tylko lampom.