You are currently viewing Projektowanie wnętrz-od czego zacząć? Część 4

Projektowanie wnętrz-od czego zacząć? Część 4

Ile to kosztuje? Czyli budżet na wyposażenie wnętrza

Kolejnym bardzo ważnym elementem podczas planowania remontu, rearanżacji wnętrza czy nawet tylko jego metamorfozy jest określenie budżetu, który trzeba przeznaczyć na te cele.

Często nie znając cen poszczególnych materiałów nie jesteśmy w stanie określić ile będzie kosztować nas dana inwestycja. Istotne jest umiejętne podzielenie budżetu jaki chcemy przeznaczyć na projekt – może to być ujęte procentowo np. urządzenie kuchni pochłonie 30% a łazienki 20%. Dobrze jest zastanowić się nad priorytetami w aranżacji. Idealnie jeśli nie będziemy oszczędzać na najważniejszych materiałach i elementach takich jak np. podłoga czy drzwi. Natomiast jeśli nasz budżet jest ograniczony dobierzmy tańsze ale modne dodatki, które łatwo będziemy mogli wymienić np. pled, poduszki, ramki. Projektanci wnętrz najczęściej mają w swoich usługach projekty wraz z kosztorysem i listą zakupową. Taki kosztorys jest sporządzany dla każdego wydatku, uwzględnia zużycie konkretnych ilości materiałów np. ilość kafli potrzebnych do wykończenia podłogi.

Podsumowując cykl artykułów na temat „Od czego zacząć projektowanie wnętrza?” trzeba zaznaczyć, że to zagadnienie złożone i wymagające wielu przygotowań poprzedzających sam proces projektowy. Odpowiednie przygotowanie harmonogramu na wiele miesięcy przed rozpoczęciem prac remontowych zagwarantuje sukces. Aby zacząć projektować swoje wymarzone miejsce najpierw przeanalizujmy nasze potrzeby zarówno funkcjonalne jak i estetyczne. Rozważmy czy chcemy przez ten skomplikowany proces przechodzić sami czy zwrócimy się po poradę do profesjonalisty? Projektanci wnętrz najczęściej maja szeroki wachlarz propozycji pakietów projektowych, dostosowanych do potrzeb klientów i zróżnicowanych cenowo – może wygodniej, szybciej i taniej będzie rozpocząć współpracę z jednym z nich?

Zamów projekt wnętrza

Dodaj komentarz