You are currently viewing TRENDY WE WNĘTRZACH 2022

TRENDY WE WNĘTRZACH 2022

W roku 2022 dominujacym stylem wnętrzarskim będzie FUNKCJONALNY MINIMALIZM. Główną rolę będą odgrywały neutralne oraz pastelowe barwy i meble monokolorach odcieniach. Charakterystyczne dla tego stylu są naturalne materiały: drewno, kamień, wełny, lny, szkło. Jednym z ciekawych przejawów tego trendu jest też styl JAPANDI – połączenie estetyki japońskiej i skandynawskiej. Jest to styl minimalistyczny, funkcjonalny, ciepły i wyciszający.

BIOFILIA – obecność roślin we wnętrzach jest coraz bardziej istotna. Aktualnie inspirujemy się roślinami w wielu materiałach wnętrzarskich np. tapetach ale także motywy gresów nawiązują do natury ( kamienie, drewno). Nasze mieszkania coraz bardziej przypominać będą wewnętrzne ogrody i zieleń będzie królowała w kolorystyce i dekoracjach w wielu odsłonach. Rosliny naturalne zyskują coraz większą popularność, ponieważ chcemy otaczać się naturą na co dzień.

SZKŁO WE WNĘTRZU – materiałem, który coraz chętniej stosujemy jest szkło. Często stosuje się przeszklenia w drzwiach, witrynach, jako element przepierzenia wnętrza. Coraz popularniejsze są szkło piaskowane i ryflowane ze strukturą łączone w matowych, metalowych ramach.

OKRĄGŁE I OBŁE FORMY funkcjonują we wzornictwie mebli, lamp i luster. Okrągłe kształty pojawiają się w sofach i fotelach, miękko wykończone materiałem, bez ostrych, kanciatych form nóżek czy oparć. Koło lub jego wycinek jest pożądaną formą dla stolików kawowych, lamp a także luster czy dywanów.

KOLORYSTYKA 2022 – W nadchodzacym roku zdecydowanie bedzie dominowała jasna, pastelowa kolorystyka we wnętrzach. Według producenta farb Benjamina Moor’a kolorem roku jest October Mist – delikatny, naturalny i jasny kolor zieleni. Taki odcień doskonale pasuje do innych naturalnych tonów, komponuje się dobrze z beżami, drewnem i kamiennymi materiałami. Pantone – firma prognozująca kolorystykę w designie ogłosiła lawendowy błękit Veri Peri jako kolor roku 2022. Jest to świeży i odważny odcień niebieskości, który ma symbolizować przemiany w otaczającym nas świecie.

W 2022 roku nadal będą królować przede wszystkim wszelkie barwy ziemi. Naturalne kolory są kojarzone przede wszystkim z harmonią i spokojem. Oprócz brązu i zieleni pojawią się także spokojne szarości, delikatne beże, a także złamana biel.